Filmy ksiądz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ksiądz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia (Kinga Preis), Piotr – kościelny i organista w jednej osobie (Łukasz Lewandowski) i policjant Nocul (Michał Piela). Gdy niezwykły detektywistyczny talent nowego proboszcza się ujawni się, aspirant Nocul stanie się częstym gościem na plebanii.
W ruinach starego kościoła z I w.n.e., przypadkowo odkryto niesamowite rzeźby i malowidła przedstawiające Ukrzyżowanie z zupełnie innej perspektywy. Zamiast figury Jezusa Chrystusa, wyrzeźbiono kilkanaście postaci, które przyglądały się tamtym wydarzeniom. Co dziwniejsze, te same osoby widziano przez ostatnich 2000 lat zawsze tam, gdzie działo się coś złego. Teraz pojawiają się znowu. Widzi je tylko młoda Amerykanka - Cassie. Czy oznacza to, że Cassie ma halucynacje czy jest to raczej zwiastun kolejnej tragedii?
Serial, ukazujący losy rodziny Simpsonów. Na jej czele stoi Homer - niezbyt inteligentny mężczyzna, który po przepracowanym dniu w elektrowni jądrowej większość czasu spędza przed telewizorem lub opijając się w Tawernie u Moe. Jego żona Marge jest idealnym przykładem gospodyni domowej, żony i matki; całymi dniami opiekuje się małą córką Maggie oraz - po szkole - 10-letnim łobuziakiem Bartem i 7-letnią miłośniczką nauki i gry na saksofonie Lisą.


Ucho Prezesa to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć.
Bohaterem filmu jest Gabriele Amortha, legendarny włoski ksiądz, który przeprowadził ponad 100 000 egzorcyzmów dla Watykanu. Produkcja ukazuje historię egzorcysty skupiając się na jednej ze spraw uznanych za najbardziej niebezpieczną. Amorth będzie egzorcyzmował chłopca, którego opętało starożytne zło mające dawne powiązania z kościołem. Badając to przerażające nawiedzenie Amorth odkryje wielowiekowy spisek, który Watykan desperacko próbuje utrzymać w tajemnicy.
Historia o sile miłości, wytrwałości i ludzkiego ducha, która przenosi się przez lata, tworząc przy tym jedną z najbardziej pamiętnych opowieści w historii kina. Ten remak jest zarówno hołdem dla oryginału z 1985 roku, jak i świeżym spojrzeniem na tę epicką historię. Reżyseria po mistrzowsku tchnęła nowe życie w tę ponadczasową historię, z pomocą niesamowitej obsady, która wciela się w postaci z pasją i intensywnością, jakiej jeszcze nie widzieliśmy.
Florencja, początek XV. wieku. Prawdziwa historia jednego z najpotężniejszych rodów w historii. Umiera Giovanni Medyceusz. Na czele potężnego rodu Medyceuszy staje jego syn, Kosma Medyceusz Starszy . Znaczną część olbrzymiego majątku rodziny bankierów młody mężczyzna chce przekazać na wspieranie artystów i podróżników, co bardzo nie spodoba się florenckiej szlachcie. Jednak mimo wszechobecnych wrogów, będzie rządził Florencją przez 30 lat, zasługując na miano jednego z inicjatorów epoki Odrodzenia.
Ekranizacja powieści Umberto Eco. Franciszkanin, William Baskerville przybywa do siedziby benedyktynów. Ma wziąć udział w seminarium naukowym. Tymczasem ktoś popełnia serie tajemniczych morderstw. Ojciec William zostaje mimowolnie włączony w rozwiązywanie zagadki. Pełna grozy cisza świątyni kryje w sobie złowieszczą tajemnicę. Akcja toczy się w XIV wieku, monastyr zamieszkują zniekształceni fizycznie mnisi.

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.
Trzecia i ostatnia część westernowej trylogii Sergia Leone. Joe i Tuco, dwaj sprytni bandyci, poznają miejsce ukrycia wojskowego skarbu. Niestety jeden z nich wie tylko, gdzie leży cmentarz, na którym ukryto złoto, a drugi zna tylko grób, gdzie go zakopano. Zmusza ich to do wspólnej podróży i wymuszonego sojuszu. Jednak w czasie wędrówki okazuje się, że nie tylko oni chcą zakopanego złota, a wiedząc, gdzie ono jest, stają się celem bezwzględnego Sentenza.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…